o mnie

 

burdag jakub wittchenJestem tancerką, performerką, choreografką.
Zaczynałam tańczyć w Gdańskim Teatrze Tańca Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja. W 2001roku rozpoczęłam samodzielną pracę choreograficzną, równolegle kształtując swój warsztat sceniczny. Od 12 lat stale współpracuję z Anną Steller. W 2005roku z Grzegorzem Welizarowiczem i Zbigniewem Bieńkowskim zrealizowałyśmy nasz pierwszy spektakl pt. „good girl killer”. TVP Kultura wyprodukowała jego telewizyjną wersję dla programu “Mediokracja”, a nowo powołana do życia grupa Good Girl Killer otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców.

Jestem związana z trójmiejską sceną tańca, ale łączy mnie bardzo udana współpraca z warszawskimi twórcami. Spektakl „New (dis)order” Ramony Nagabczyńskiej, z którą miałam przyjemność pracować był wystawiany już ponad 20 razy i reprezentował polską scenę na festiwalu Aerowaves Spring Forward w Umea oraz na Edinburgh Fringe Festival.
Ostatnią choreografię zrealizowałam wspólnie z Izą Szostak i Weroniką Pelczyńską w Komunie//Warszawa. Spektakl „Europa. Śledztwo” został wyróżniony w corocznym rankingu miesięcznika „Teatr” w kategorii najlepsze przedstawienie teatru tańca.

W swojej pracy lubię posługiwać się jednocześnie odmiennymi stylistykami oraz środkami właściwymi kategoriom określanym jako kultura pop czy “kultura wysoka”. Improwizacja jest dla mnie podstawą twórczego procesu, a pracę nad spektaklem rozumiem jako poddanie się temu procesowi.
Od 2000roku prowadzę warsztaty techniki tańca współczesnego oraz improwizacji, która jest również doskonałym narzędziem służącym przełamywaniu nawyków motorycznych.
Blisko mi do idei performansu i nurtu site specific.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s