repertuar

have a nice hell

produkcja: GGK + Patrycja Orzechowska 2010
premiera: 27 listopada 2010, Galeria Pionova, Gdańsk
koncepcja, choreografia, wykonanie: Magda Jędra, Anna Steller
obiekty: Patrycja Orzechowska

Performens został przygotowany pod kątem wystawiania w białych przestrzeniach galeryjnych razem z pracami Patrycji Orzechowskiej. Punktem wyjścia w pracy nad przedstawieniem był temat strachu.
hell pawel jozwiakW dzieciństwie bałyśmy się burzy, cyganów, ciemności, odkurzacza
, pana w sutannie i czarnej wołgi. Z czasem wyrośliśmy ze swoich dziecięcych strachów jak z małych ubranek lub po prostu pospadały z nich białe prześcieradła. Teraz boimy się epidemii, wojny nuklearnej, terroryzmu, starości, potępienia, promieniowania ultrafioletowego, samotności, straty pracy, ostracyzmu, potępienia, wysokości, śmierci lub końca świata. Nasze dorosłe strachy wydają się być bardziej adekwatne lecz podejrzewam, że na ogół są większe, bo wykarmione ludzkim mlekiem. Bez względu jednak na to czy zagrożenia są realne, strach pozostaje rzeczywisty.

Naszą intencją nie było przeprowadzanie widza przez katharsis.  W trakcie performensu nie zamierzałyśmy straszyć widowni, a zainscenizowane zdarzenia może nawet mogły wydawać się absurdalne. Wszak rzeczywistość macerowana w absurdzie znacznie lepiej się trawi.

zdjęcia Pawła Jóźwiaka, Galeria Pionova / Gdańsk, III 2011

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s